Lambretta X125
Hitta tekniska data, priser och recensioner.

Viktig specifikation Lambretta X125 2026
Motor och drivlina
| Motoreffekt | 12.9 hk |
|---|---|
| Varvtal vid maximal effekt | 9500 varv/min |
| Bränslesystem | Injicering |
| Pådrag | Elektrisk |
| Transmission | Rem |
| Transmissionstyp | Variomatic |
| Cylindrar | 1 |
| Takter | Fyrtakt |
| Kylning | flytande |
| Slagvolym | 124 cm3 |
Främre upphängning
| Främre upphängning | Tvärstag |
|---|
Bakre upphängning
| Upphängning | Svängenhet |
|---|---|
| Stötdämpare | Dubbel stötdämpare |
| Material | Stål |
Chassi
| Ram | Stål |
|---|
Frambromsar
| Typ | Enkel skiva |
|---|---|
| Diameter | 220 mm |
| Manövrering | Hydraulik |
Bakbromsar
| Typ | Skiva |
|---|---|
| Diameter | 219 mm |
Assistanssystem
| Avancerade förarassistanssystem | ABS |
|---|
Mått och vikter
| Bredd på framhjul | 120 mm |
|---|---|
| Höjd på framhjul | 70 % |
| Diameter på framhjul | 12 tum |
| Bredd på bakhjul | 130 mm |
| Höjd på bakhjul | 70 % |
| Diameter på bakhjul | 12 tum |
| Hjulbas | 1370 mm |
| Säteshöjd | 790 mm |
| Bränsletankskapacitet | 7 l |
Utrustning
| Utrustning | Tangentlöst system, LED-belysning för dagskörning, LED-strålkastare, TFT-display, , , |
|---|
Lambretta X125 Historik
Lambretta X125 2025

12.2 HP
124.2 cm3
174 kg
Vanliga frågor däck Lambretta X125
Frågor och svar Lambretta X125
- Vilket är aktuellt marknadspris för Lambretta X125?
- Det aktuella, genomsnittliga marknadspriset för en Lambretta X125, tillverkningsår 2026, är 51 450 SEK med en genomsnittlig körsträcka på 0 km.
- Vilken av dem är bäst? Lambretta X125 eller {AlternativeBrandModel}?
- Det går att jämföra dessa båda motorcyklar här. Du kan hitta alla för- och nackdelar med den jämförbara modellen här.
- Vilken är tillgängligheten för Lambretta X125?
- Jämfört med andra Scooter motorcyklar är tillgängligheten dålig. Det finns få Lambretta X125 motorcyklar tillgängliga på marknaden.
- Hur populär Lambretta X125?
- Det finns en mycket svag efterfrågan på en Lambretta X125 efterfrågan på marknaden.
- Vilken är datakällan för innehållet på denna sida?
- Data kommer från motorcykelstidskriften '1000PS’ online. 1000PS grundades år 2001. Företaget är baserat i Österrike. Det största innehållet publiceras på tyska. Dock presenterar dess team också testvideor med motorcyklar på engelska på YouTube. Här kan du hitta 1000PS på Instagram.
Lambretta X125 Bilder
Källa: 1000PS





Visa fler bilder